Anasayfa > Dekorasyon > Mozaik Çerçevenizi Kendiniz Yapın

Mozaik Çerçevenizi Kendiniz Yapın

mozaik çerçeve yapımı

Sevdiklerimizin fotoğraflarını çerçevelere yerleştirip başköşemize koyarız, bu güzel görüntüyü daha da iyi hale getirmek için kendi el emeğinizle oluşturğunuz çerçevelerde saklamak daha değerli olduğunu gösterecektir.

Sevdiklerinize fotoğraf hediye etmeyi düşünüyorsanız, kendi yaptığınız çerçeve içinde bu hediyeyi vermek ne kadar çok sevindirir tahmin edemezsiniz. Sizlere zamanınızı değerlendirebileceğiniz, el uğraşı niteliğinde iyi görüntülü etkileyici çerçeve nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

Mozaik Çerçeve Yapımı için Gerekli Malzemeler;

  • Küçük parçalara kesilmiş renkli cam parçaları
  • Yapıştırıcı
  • Alçı
  • Su
  • Boş hazır çerçeve yada kendiniz yapmak isterseniz, istediğiniz boyutta karton mukavva ile hazırlayabilirsiniz.

Yapılışı :

  1. Çerçevenin dış tarafındakalacak alanına cam parçaları yapıştırmakla başlayalım, istediğiniz renk dizilişine göre yerleştireiblirsiniz, tamamen sizin isteğinize göre, önemli olanda bu tamamen sizin tasarımınız olmalı. ( kare parçalar yerine kendinizin keseceği farklı boyutlardaki farklı şekillerde olabilir.)
  2. Cam parçarlı yapştırma işlemi bittikten sonra bir süre yapıştırıcının kuruması için bekleyelim. Kuruma işlemini beklerken bir kabın içinde alçımızı suyla hazırlayalım, çok sıvı yada çok koyu olmasın.
  3. Mozaik parçaların aralarına hazırladığımız alçıyı dolduralım, doldurma işlemini elinizle yapmamaya çalışın malum cam parçaları elinizi kesebilir.
  4. Alçı doldurma işlemi bittikten sonra bir bez yardımıyla camların üzerindeki alçıları silelim, kurumaya bırakalım, çerçeveniz hazır, mutlu gülümseme fotoğraflarınızı koymanız dileğiyle

** Bu sadece size bir örnek olsun, yapabileceğiniz o kadar çok alternatif yaratabilirsiniz ki, amaç kendi tasarımlarınızı yaratıp kimsede olmayan çok özel bir çerçeve yaratmak.

el yapımı çerçeve

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>